تندیس ارزان

برای ساخت تندیس چه مراحلی طی می شود؟

تندیس ارزان برای طراحی و ساخت تندیس بسیاری از فاکتورها دخیل است تا محصول نهایی ساخته شود. اصولا در ساخت هر محصول پیچیده ای از انواع مواد اولیه تا تکنیک های مختلف در به وجود آمدن آن دخالت دارد.

ما در مجموعه نوین تندیس با طراحی تندیس شروع می کنیم؛

  • خوب برای طراحی هم نیاز به ایده است و هر ایده ای نیاز به یک پیش فرض و شرایط خاص دارد.
  • مثلا برای ساخت تندیس اول باید بدانیم که در چه مراسمی و با چه مضمونی می خواهد اهدا شود یا در آن مراسم قرار است به چه تیپ افرادی داده شود.
  • آیا این افراد ورزشکار هستند یا دانشمند، مدیر یا کارمند، پیر یا جوان، بله درست است ما در مورد جزییات ریز هم فکر می کنیم تا محصول نهایی مناسب آن موقعیت و زمان باشد.

حال تندیسی که ما در موردش حرف می زنیم از کدام نوع است.

  1. هنری یا دکوری، داخلی یا فضای باز البته که نه، ما در مورد تندیس جشنواره ای یا تندیس مراسم صحبت می کنیم که جزو تندیس های سفارشی است.

تندیس ششمین جشنواره موسیقی

تندیس ارزان یعنی چه و آیا ارزان بودن آن یک ایراد است؟

آیا در طراحی و ساخت تندیس ارزان یعنی هر چه دلمان خواست با نازلترین قیمت تحویل مشتری دهیم؟

  1. حتما نه. مراحل طراحی و تولید تندیس چه ارزان باشد و چه نفیس و گران باید به درستی طی شود تا محصول نهایی ارزش خود را از دست ندهد.
  2. ما در اصل برای آن کسی که قرار است این جایزه را دریافت کند باید ارزش قایل باشیم و این ارزش را در تندیس ارزان باید با زیبایی، طراحی اصولی، ترکیب بندی مناسب و ساخت با کیفیت جبران کنیم.

چه موقع یک تندیس باید ارزان تمام شود؟

  • خوب رسیدیم به اصل مطلب که چه مواقعی ما در مجموعه نوین تندیس، تندیس ارزان قیمت می سازیم.

در بسیاری از مواقع یک سازمان بزرگ دولتی یا یک شرکت بزرگ نیاز دارد که به تعداد زیادی از افراد مانند کارمندان خود برای مناسبتی خاص یا برای مشتریان یا نمایندگان خود برای مثلا کل کشور تندیس بدهد و در مقابل آن هم بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است محدود است.

پس به ناچار نیاز به طراحی تندیس با شرایط مورد نظر مشتری داریم.

تندیس پالاپا-اداره کل حفاظت محیط زیست

چه عواملی باعث ارزان شدن تندیس می شود؟

خوب یک تندیس ساز با استفاده از چه پارامترهایی می تواند از قیمت تمام شده تندیس بکاهد؟

ما معمولا هنگام مذاکره با مشتری سعی می کنیم که اطلاعات کاملی از او درباره زمان، موضوع رویداد، تعداد و تیپ افراد گیرنده آن و همچنین بودجه مورد نظر بگیریم و با تحلیل تمام آنها بهترین تصمیم را برای طراحی تندیس بگیریم.

تصمیم در استفاده از مواد اولیه و تکنیک های تولید نقش مهمی در هزینه های تمام شده دارد و می بایست محاسبات را با انواع متریال انجام دهیم تا مناسب ترین آنها را انتخاب کنیم.

معمولا در ساخت تندیسی که لازم است مقرون به صرفه باشد از مواد اولیه ارزان تر استفاده می شود مانند چوب، رزین و پلکسی گلاس که نسبت به مثلا برنز و کریستال ارزان تر تمام می شود ولی خاطر نشان کنم که لزوما استفاده از متریال ارزان تر کافی نیست بلکه فرآیند تولید نیز باید ساده تر شود تا اجرت ها و هزینه های جانبی نیز کاهش یابد.

به طور مثال یک تندیس پلکسی می تواند با استفاده از پخ و پولیش و جزییات بیشتر حتی قیمتش دو برابر شود پس عوامل زیادی در قیمت تندیس دخیل است و برای سفارش تندیس باید به آنها توجه شود.

تندیس شاتین بانک ملی ایران

در کل باید خاطر نشان کنم که تمام ارزش تندیس به ارزش های معنوی آن خلاصه می شود و قیمت و ارزش مالی آن شاید تاثیر چندانی بر حس قدردانی از فرد را ندارد.

اگر در هر رویدادی مانند یک جشنواره فرهنگی یا هنری، نمایشگاه علمی یا صنعتی، همایش علمی یا حتی یک جشن درون سازمانی برگزیده شده اید تا هدیه ای بگیرید؛

اصل خود آن مراسم است و احترام و تجلیل دیگران از شماست.

و آن تندیس یا لوح تقدیر که به شما اهدا می شود، فقط نشانه ایست برای یادبود آن مراسم که آن را در ویترین محل کار یا منزل خود می توانید سالها نگه دارید و مایه فخر و مباهات شما نزد دوستان و آشنایان شما شود.

بله درست است ارزش هدایای تشریفاتی مانند تندیس، لوح تقدیر، شیلد، نشان سینه، مدال افتخار تنها در آن قدردانی نهفته است که تا سال های سال برای شما می ماند.