تندیس نفیس

کدام تندیس نفیس محسوب می شود؟

آیا نفیس بودن یک تندیس تماما به ارزش مالی آن و متریال گران قیمت استفاده شده در آن خلاصه می شود یا علاوه بر قیمت، فاکتورهای دیگری در یک تندیس نفیس وجود دارد.

گاهی اوقات برای ساخت یک محصول با ارزش می بایست از روش های مناسبی استفاده کرد تا در نهایت از لحاظ جلوه و بطن کار به یک نتیجه عالی دست پیدا کنیم.

ما در نوین تندیس در کنار استفاده از مواد اولیه با کیفیت، از طراحی خاص و منحصر به فرد و از استاد کاران زبردست برای تولید و مونتاژ این محصولات استفاده می کنیم.

بله اولین مرحله، یک طرح خوب است. طراحی تندیس نفیس به اندازه خود تندیس حائز اهمیت است.

ابتدا باید ما در طراحی به یک ایده خوب و ناب دست پیدا کنیم سپس با استفاده از مواد اولیه مناسب ایده خود را پیاده کنیم.

گاهی در یک طرح مشابه می توان از متریال های مختلفی استفاده کرد و تندیس های ساخته شده تقریبا نمای مشابهی نسبت به هم پیدا می کنند. با این تنوع انتخاب می توانیم در قیمت تمام شده نهایی مانور بیشتری بدهیم.

(DQS) تندیس پرواز

در یک تندیس نفیس از چه موادی بیشتر استفاده می شود؟

  • مجموعه نوین تندیس در دو دهه فعالیت خود در طراحی و ساخت هدایای تشریفاتی تجارب زیادی را بدست آورده است.
  • تندیس یکی از محصولات مهم ما است که بیشترین تمرکز بر آن را در کنار دیگر محصولات داریم.
  • محصولات دیگر ما اعم از لوح تقدیر، بج سینه، نشان سینه، مدال، شیلد، صندوق پیشنهادات و انتقادات و استند های فروش می باشد.
  • اما برگردیم به متریال های تولید تندیس نفیس، ما در ساخت این مدل تندیس ها معمولا از فلزاتی مانند برنج و مفرغ استفاده می کنیم.
  • در فرآیند ساخت که مراحل گوناگونی دارد دقت فراوانی باید به خرج  داد.

ابتدا تغییر طراحی تندیس از دو بعدی به سه بعدی می باشد. پس از آن قالب سه بعدی از جنس موم به دست هنرمند تندیس ساز یا از جنس پلاستیک فشرده (ABS) با دستگاه پرینت سه بعدی ساخته می شود سپس یک نمونه برنجی از قالب برگردانده می شود و اشکالات اولیه آن برطرف می گردد پس از تایید نمونه، تعداد مورد نظر مشتری ساخته شده و پس از آن به پرداختکاری می رود تا کاملا صیقلی گردد و در آخر به رنگ های طلایی یا نقره ای آبکاری می شود.

تندیس قهرمان تالاب

البته این مراحل فقط برای بدنه تندیس است و در مرحله بعد پایه تندیس که در طرح اولیه ارایه شده است از جنس پلکسی گلاس یا چوب ساخته شده و بدنه بر روی پایه مونتاژ می گردد.

در آخر نیز متن و نام و لوگو رویداد مورد نظر بر روی پلاکی حکاکی یا چاپ می شود و بر روی پایه و در بعضی مواقع هم بر روی بدنه در جایی که تعبیه شده است قرار می گیرد.

این توضیحی که داده شد برای تندیس حجمی است و در دیگر مدل های تندیس نفیس کار متفاوت است.

ما در مدل های دیگر هم گاهی از ترکیب فلز و پلکسی گلاس استفاده می کنیم که بیشتر از ورق فلز برنج با اسید کاری استفاده می شود و تندیس به صورت تخت و به اصطلاح نوین تندیسی ها لوح تندیس است.

در مواردی هم که سفارش تندیس نفیس داده می شود کل تندیس از پلکسی گلاس یا ورق آکریلیک ساخته می شود با این تفاوت که در آن در تمام سطوح و لبه ها از ابزار و پرداخت و پولیش استفاده می شود و در اصل از متریال نسبتا ارزان تر ولی با فرآیند ساخت با کیفیت تر استفاده می شود که جلوه ای کاملا متفاوت با دیگر تندیس های آکریلیک پیدا می کند و در ردیف تندیس های نفیس قرار می گیرد.

البته تعداد قطعات و ضخامت متریال استفاده شده نیز در بالا رفتن ارزش آن تاثیرگذار است.

تندیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی

چه موقع به تندیس نفیس احتیاج پیدا می کنید؟

البته یک نکته ظریف در تفاوت بین تندیس های نفیس با تندیس های ساده تر یا ارزان وجود دارد و آن هم ارزش معنوی یا نفس آن هدیه است که به نظر ما هیچگونه تفاوتی بین آنها نمی توان قایل شد و اصل قضیه این سنت هدیه دادن و قدردانی کردن از افراد نخبه و برگزیده است که به کل آن مراسم اعتبار و ارزش می دهد و ارزش مالی یک هدیه در مرحله بعد قرار می گیرد.

حال کی و چرا تندیس گران قیمت سفارش می دهیم؟ معمولا زمانی که فرد گیرنده تندیس برای ما بسیار مهم است و می خواهیم نهایت قدردانی را با این روش ابراز کنیم یا بعد مالی قضیه برای ما اهمیت چندانی ندارد و می خواهیم یک هدیه با کیفیت اهدا کنیم.

تندیس ستاره حجمی

ساخت تندیس نفیس چقدر طول می کشد؟

از نظر زمان هم بهتر است که حداقل دو هفته و در مواردی حتی یک ماه قبل از شروع رویداد اقدام به سفارش کنیم تا زمان کافی برای طراحی، تایید طرح و حتی نمونه سازی، تولید و ارسال داشته باشیم و استرس کمتری به ما و شما وارد گردد.

البته ما در نوین تندیس ابتکاری را به خرج داده ایم تا زمان لازم برای سفارش را از یک ماه به دو روز تقلیل دهیم و آن ساخت تندیس آماده نفیس است که ما از تندیس های حجمی و نفیس که مورد استقبال بیشتری واقع شده تعدادی را به صورت خام و بدون نوشته و لوگو آماده کرده ایم و در صورت سفارش از متن اختصاصی شما برای آن استفاده می کنیم و در اسرع وقت آماده و ارسال می شود.

تندیس آکریلیک آینه به رنگ سبز

خاطر نشان کنم که این روش تاکنون بسیار موثر بوده و رضایت مشتریان ما را به خوبی برآورده کرده است و در شرایطی که زمان کمی تا شروع رویدادهایی مانند نمایشگاه و جشنواره بوده است؛ بسیار کارآمد و مفید واقع شده است.