توضیحاتی درباره تابلو دیواری ، تابلو رومیزی و تابلو راهنمای اصلی

تابلودیواری : تابلوهایی که بیشترین قسمت از سطح خارجی تابلو به دیوار چسبیده و یا در امتداد دیوار قرار میگیرد . و معمولا در کنار درب اتاقهای اداری و برای معرفی یک اتاق بخش یا مسیر استفاده می گردد . این نوع تابلو هم از روبرو و هم از دو جهت کناری قابل خواندن می باشد . محل نصب استاندارد این نوع سازه در ارتفاع 170 سانتی متری از کف زمین در کنار درب از سمتی که دستگیره قرار دارد می باشد . و ابعاد استاندارد آن بستگی به فاصله مراجعین از تابلوها و اندازه راهروها تعیین می گردد .

تابلو رومیزی
تابلوهایی کمه جهت معرفی شخص ، سمت ، جایگاه و حتی قیمت کالا ، شماره میز ، منوی غذا ، اطلاعیه و یا دستور العمل به کار میرود و برروی میز یا سطح مقابل دید مراجعین قرار میگیرد .
تابلو شیشه ای : از مدرنترین و زیبا ترین ساده زه های ساین به حساب می آید که از دو قطعه شیشه ی نشکن ، پروفیل آلومینیومی دکوراتیو نگه دارنده و کاغذ پرینت شده طرح تابلو تشکیل شده است . این نوع تابلوها معمولا در ابعاد استاندارد کاغذ ارائه می شود تا بتوان در زمان جابجایی یا تغییر عنوان تابلو براحتی کاغذ داخل آن را با پرینت کاغذی دیگری تعویض کرد . از دیگر مزایای این سبک ، امکان نورپردازی داخلی و مخفی برای تابلوها می باشد که در داخل پروفیل توسط لامپ های LED کم مصرف انجام می شود و در این حالت امکان لیزر نمودن طرح تابلو به جای کاغذ و نورپردازی آن نیز وجود دارد . همچنین در موارد خاص ویژه مراکز درمانی یا مکانهای عمومی استناندارد ، امکان چاپ حروف بریل (خط مخصوص نابینایان) برروی این سبک تابلوها وجود دارد .

images

 

 

تابلو  راهنمای اصلی : تابلوهایی هستند که در مقابل ورودی اصلی ساختمان کنار آسانسورها و یا ورودی طبقات قرار میگیرند و مشخصات واحدهای موجود در ساختمان و طبقه را با ذکر جهت یا طبقه ارائه می دهند . معمولا بدلیل امکان همیشگی جابجایی در ساختمانها و واحدها ، پلاکهای این نوع ساین باید به راحتترین شکل ممکن جابجا شوند ، راهنمای اصلی دارای سایزهای استاندارد بر مبنای فاصله دید مراجعین تا تابلو می باشد و امکان طراحی مدلهای بسیار متنوعی با در نظر گرفتن ابعاد استاندارد و فضای کلی تابلو ، بیشتر در رنگ بندی و طرح تابلو ها وجود دارد و طبق اصول ساین باید تمامی قطعات این نوع تابلوها از جمله فلش یا شماره طبقات ، قابل جداشند و جابجایی باشد .

 

منبع خبر : نوین تندیس

به نوین‌تندیسی‌ها، امتیاز دهید... 🙂

میانگین امتیازات ۳ از ۵
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.