وبلاگ

عکس : بزرگترین مجسمه فیگوراتیو کشور
مجسمه ماهیگیر جزیره کیش با ۱۲ متر ارتفاع بزرگتری مجسمه فیگوراتیو کشور است.به گزارش «خبرآنلاین» از خراسان رضوی؛ دربهشت خانواده‌ها اگر به کرانه شرقی سواحل نقره‌فام خلیج‌فارس سری بزنید، از دوردست مجسمه‌ای می‌بینید که تداعی کننده مردمان ساحل‌نشین است.

نزدیکتر که می‌روید دیدن مرد ماهیگیر ۱۲‌متری علاوه بر بهت وحیرت، لبخند لطیفی از رضایتمندی برچهره‌هایتان می‌نشاند که حس هنردوستی هر بیننده‌ای را نوازش می‌کند.
این مجسمه، مرد ماهیگیر جزیره کیش و بزرگترین مجسمه فیگوراتیو کشور است.

«مشهد تریبون» نوشته است؛ «مرد ماهیگیر با ارتفاع ۱۲متر در مدت زمان ۳ماه توسط ۴هنرمند ایرانی در مشهد مقدس و در سه کارگاه ساخته شد.»

این مجسمه از ۱۲لایه فایبرگلاس با ضخامت حدود ۳سانتی متر به همراه رزین ساخته شده و حاوی ۶تن آهن است که درقالب ۱۱‌قطعه به جزیره کیش حمل و سپس مونتاژ شد. همچنین به منظور ایستایی این مجسمه با ۱۸تن بتن‌ریزی در پاهای اثر و فوندانسیون بتنی ۳۰مترمکعبی، در سه مرحله در ساحل شرقی کیش جنب سالن همایش‌های بین‌المللی کیش نصب شده است.

«سامان توکلی»، «محمدحسین ماموریان»، «مصطفی سلطانی» و «هاشم شفیعی» 4هنرمند سازنده این اثر زیبا هستند که از اواسط دی‌ماه سال ۹۳ کار خودرا آغاز کرده و ۲۸اسفند مراحل ساخت آن به پایان رسید.