وبلاگ

 رقابت 5 مجسمه‌ساز ایرانی با 6 هنرمند بین‌المللی

 

 

هنرمند تندیس ساز

هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی تهران در حالی 4 مهرماه افتتاح خواهد شد که در این رویداد هنری در بخش اصلی 11 هنرمند با هم رقابت خواهند کرد.

سمپوزیوم مجسمه‌سازی شهر تهران با هدف معرفی، تثبیت و ارتقای جایگاه ایران به عنوان قطب هنر مجسمه‌سازی در منطقه در آستانه برپایی هشتمین دوره خود قرار دارد.

در این دوره به هر هنرمند منتخب در سمپوزیوم در مجموع 2.5 تا 3 متر مکعب سنگ مرمریت گوهره اختصاص داده خواهد شد تا آثار منتخب خود را طی 20 روز خلق کنند.

هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران در بخش حرفه‌ای که شامل شرکت‌کنندگان داخلی و خارجی است، میزبان 5 مجسمه‌ساز ایرانی؛ مصطفی محسنی، سعید محمودی، حمیدرضا صادق‌زاده، بیژن غنچه‌پور و محمد مروستی است. همچنین کلائوس هونزیکر، اسکار اگویر کومندادر، فرانچسکا برناردینی، گنتی تاوانگیو، میخائیل لوچنکو و زدراکوف، هنرمندان خارجی منتخب این رویداد هنری هستند.

این رویداد در بخش جنبی نیز میزبان هنرمندان دانشجو است تا شرایط حضور حرفه‌ای آنها را در عرصه مجسمه‌سازی مهیا کند. در این بخش به هر یک از دانشجویان یک متر مکعب سنگ مرمریت گوهره ارائه خواهد شد تا به هنرآفرینی بپردازند. در این بخش 10 دانشجوی مجسمه‌سازی، محمدجواد جعفری رحیم آبادی، ملیکا عطاریان، سروش صناعی فرید، شیما صادات مصطفوی، مرتضی دستجردی، ملیکا نیکخواه، علی اعتبار، فاطمه اکبری بورانی، فاطمه موسوی منفرد و داود غلامی به عنوان هنرمندان منتخب حضور دارند.

هشتمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران از 5 تا 25 مهرماه به دبیری سید مجتبی موسوی در شهر تهران برگزار خواهد شد.

منبع خبر