ساخت تندیس    

آن زمان که سیدریگ گیبونز سفارش ساخت تندیس از یک مرد استوار که با نگاهی ژرف و شمشیری دردست و ایستاده بر روی حلقه ای فیلم را به مجسمه ساز نامدار جورج استنلی می داد ، هیچ گاه تصور نمی کرد که روزی حاصل طرح او و ساخته دست استاد چیره دست تبدیل به بزرگترین و گرانبها ترین تندیس و نشان برای تمام دوران ها شود .
سال ها از آن زمان که او اتودهای اولیه اش را برای طراحی و ساخت تندیس فستیوال آکادمی هنرها و علوم سینمایی طراحي كرد؛ گذشته است و چیزی که حایز اهمیت است استواری وتغییر ناپذیری شکل کلی اثر است که پس از طی بیش از نیم قرن هیچ تغییری در ظاهر کلی تندیس اسکار دیده نمی شود . یک پرسش آشنا اما کماکان دشوار پیش می آید: دلیل این که یک اثر تبدیل به خاطره ای جمعی می شود چیست ؟
صنعت و هنر ساخت تندیس برگرفته از هنرهای تجسمی و صنایع تبدیلی و پایه است که در تلفیق آن دو ، آثار بدیعی خلق می گردد ، زینت بخش و یاد بودی گرانبها از همایش های برگزار شده نزد برگزیدگان و شرکت کنندگان به یادگار می ماند. همچنین برگی از افتخارات و تلاش های شایسته انسان هایی است که در نیل به اهداف والای بشری گامی مؤثر برداشته اند .

41

کاربردهای تندیس    

  1. تندیس هایی که صرفا برای ارائه پیامی از سازنده آن به تماشا گذارده می شود.
  2. تندیس های فضای باز که عموما ً در میادین یا پارک ها نصب می شوند و بخشی از هویت شهری را می سازند.
  3. تندیس هایی که برای تجلیل و تقدیر از افراد برگزیده به آن ها اهداء می گردد.
  4. هدایایی که در قسمت سوم اشاره شد می تواند شامل لوح های تقدیر و نشان سینه و مدال افتخار باشد .

ساخت تندیس    

طراح وسازنده تندیس به معنی حرفه ای و هنری ، آن کسی است که با اتکا به نیروی خلاقانه خود آثاری را خلق می کند که جریان یک سیر و سلوک هنری رو به تعالی را به نمایش می گذارد . هرگاه هنر و صنعت به درستی بازو به بازوی هم داده اند حاصل همکاری آنها اثری بدیع و جاودان بوده است . هنرمند طراح با ذهن روشن و خلاق ، و استاد صنعتگر با تجربه وعلم خود می توانند اثری خلق کنند که تا سال ها ماندگاری خود را حفظ کند و هر روز به ارزش و بهای آن افزوده گردد.

اجرا تندیس    

در مرحله ي اجرا موسسه تندیس سازان نوین تندیس با در هم آمیختن مواد مختلف همچون پلکسی گلاس ، چوب ، فلز ( به خصوص مفرغ ) ، سنگ ، رزین ، سفال و با استفاده از ابزارها و دستگاه های پیشرفته مانند دستگاه لیزر و سی ان سی و دستگاه های برش و فرز و تراش اقدام به ساخت تندیس و دیگر محصولات می نماید.

  گالری تصاویر