ساخت تندیس اختصاصی | نوین تندیس

تندیس و مقدمه آن

مقدمه تندیس | Introduction

تندیس یک هویت است که برگرفته از ذهن و روح هنرمندی است که آن را به صورت سه بعدی به نمایش می گذارد.
تندیس ، مجسمه، فیگور اسامی مختلفی است که شما آن را در اشکالی از جنس فلز، چوب، رزین، سنگ یا هر ماده جامدی می توانید ببینید.
در ساخت اینگونه هدایا که در ادامه به تفاوت آنها اشاره خواهد شد؛ از تکنیک های تراشکاری، جفتکاری، جوشکاری، قالب گیری، کنده کاری، ریخته گری، برشکاری یا خلق با موم و گل استفاده می شود.
مجسمه یا تندیس هنری خلق شده از ذهن مجسمه ساز و بیانگر روحیات و بیان کننده پیام خالق آن می باشد و هنرمند مجسمه ساز یک عدد از آن ساخته و به نمایش عموم می گذارد تا همگان در آن بنگرند و در کشف پیام آن بکوشند.
اما این کالا در نوین تندیس نشان دهنده پیامی از یک رویداد مهم می باشد که برای قدردانی از افراد، اعضا یا مفاخر شرکت کننده در آن رویداد به ایشان اهدا می گردد.

تندیس در مقام بین المللی | International awards

کلمه اوارد (AWARD) در زبان انگلیسی و با ترجمه تحت الفظی جایزه به تندیس اهدایی در مراسم و جشنواره ها اطلاق می گردد که با معنای عام شامل محصولات حجمی با انواع متریال مختلف می باشد و بر خلاف کشورمان به دید یک محصول بازاری و تولیدی به آن نگاه نمی شود بلکه به عنوان یک اثر ترکیبی از هنر و صنعت با قیمت های بالا و با طراحی سفارشی و تولید اختصاصی برای یک رویداد خاص تهیه می گردد.
در بسیاری از جشنواره های بین المللی مانند مراسم اسکار، گلدن گلاب، فیلم برلین، فیلم ونیز، مسابقات المپیک یا جام جهانی فوتبال از انواع اوارد استفاده می شود و کسانی افتخار دریافت این جوایز نفیس را دارند که در یکی از زمینه های ورزشی یا هنری دارای مقام بالایی باشند.

تندیس و روش های ساخت | Awards and manufacturing

معمولا طراحی و ساخت تندیس را باید شرکت سازنده تندیس انجام دهد زیرا اگر از طراحی تندیس سر باز زند باعث سر در گمی مشتری و همچنین تاخیر در انجام کار می گردد؛ شرکت نوین تندیس با افتخار سال هاست که طراحی تندیس را ب صورت اختصاصی و رایگان برای مشتریان انجام می دهد و برای رفاه حال ایشان حتی در موارد خاص اقدام به ارایه طرح سه بعدی محصول نهایی نموده است. شرکت تندیس ساز هم نقش یک هنرمند طراح و هم یک صنعتگر فنی را ایفا می کند، بنابراین باید از انواع روش های ساخت آگاهی داشته باشد. خیلی از تندیس ها به روش های دستی ساخته می شوند و حتی اگر از روش های صنعتی دیگر هم ساخته شوند، در نهایت با هنر دست صنعتگر به نتیجه نهایی ختم می شوند. این روش ها و تکنیک های به کار رفته در تولید تندیس ها می توانند ترکیبی از ریخته گری، آب کاری، پرداخت کاری ، تراش کاری، لیزر کاری، آهنگری، جوشکاری باشد.
معمولا تکنیک ساخت یک تندیس به نظر و هدف سازنده تندیس و انتخاب مواد متناسب با طرح و در نهایت تکنیک اجرای آن مربوط است. فرآیند تولید تندیس به مواد اولیه آن بستگی دارد. برای مثال گاهی برای ساخت باید از یک نوع سنگ یا چوب خاص یا مثلا پلسکی گلاس استفاده کرد و سپس آن را به اندازه و اشکال مناسب تراش داده و پرداخت نمود تا بتوان مراحل بعدی حکاکی را انجام داد. سپس برای افزایش ماندگاری و کیفیت محصول نهایی، تندیس سازان از روش های مختلفی مانند پتینه کاری، پرداختکاری، آبکاری، طلا کاری، پوششکاری و رنگ آمیزی استفاده می کنند.

تندیس و روش های ساخت

| گالری تصاویر |

ساخت تندیس با روش تراشکاری | Milling technics

روش تراش کاری به صورت مستقیم و دستی از گذشته و به ویژه از قرن 19 بسیار پرکار برد بوده و اکنون نیز تا حد زیادی در صنایع مختلف کاربرد دارد. در این روش ابتدا شکل مورد نظر به وسیله نرم افزار مدل سازی و ساخته می شود. سپس از روی آن به صورت مکانیکی و یا دستی مدل چوبی یا فلزی تراشکاری می شود .اگرچه این روش به اندازه ماشین کاری ظرافت و زیبایی ندارد اما به معنی کیفیت پایین آن نیست و بستگی به نوع طرح استفاده می شود.

ساخت تندیس با روش ماشین کاری | Cnc technics

ویژگی های ماشین کاری برای هر ماده ای، در ساخت آن منحصر به فرد است . سازنده تندیس ابتدا یک حجم یا ورقی از جنس های مختلف و فاقد فرم دارد، پس از اینکه بخش های اصلی طرح مشخص شد؛ برای ایجاد و ساخت طرح از ماشینکاری و سی ان سی استفاده می شود. فرآیند ماشینکاری با نظم خاصی و از روی طرح نرم افزار اجرا شده و روند آن از براده برداری کلی به فرزکاری دقیق باعث ایجاد قطعات نهایی می گردد.

ساخت تندیس با روش ریخته گری | Casting technics

در روش ریخته گری استناد کار ماهر از مواد خام مانند پلاستیک، گچ، رزین و انواع فلز مانند برنج و سرب و مفرغ اقدام به قالب گیری مدل اولیه تندیس می نمایدو برخلاف تراشکاری و ماشن کاری عمل ریخته گری یک فرآیند افزایشی است و ما شکل اولیه را ادر قالب های تو خالی که معمولا با آلومینیوم یا لاستیک و فولاد ساخته شده اند؛ می ریزیم و به فراخور ماده اولیه صبر می کنیم تا سفت یا سرد شود. سپس با تکنیک های پرداختکاری و پولیش سطح تندیس را از مواد زاید عاری می کنیم سپس با یکی از روش های رنگ آمیزی، آبکاری یا پتینه کاری محصول نهایی را روکش می کنیم.

تندیس و مراحل ساخت و مونتاژ

تندیس و مراحل ساخت و مونتاژ | Assembling methods

تندیس های نوین تندیس معمولا از ترکیب ساخت در چندین صنعت متفاوت و همنشینی چند متریال مختلف انجام می شود که با روش های ریخته گری، تراشکاری، برشکاری و با اتصال قطعات فلزی، چوبی یا آکریلیک یا شیشه به یکدیگر ساخته می شود.

برای اتصال قطعات از پیش آماده شده از تکنیک های جوشکاری، اتصال با کلروفرم، چسب یا پیچ و پرچ استفاده می شود.در آخر برای خصوصی سازی این هدیه برروی پایه نام شخص یا سازمان گیرنده و متنی کوتاه در تقدیر از او و بر روی بدنه متن موضوع رویداد و لوگوی آن رویداد درج می گردد سپس با بسته بندی مناسب و در صورت تمایل مشتری در یک جعبه فاخر به هر نقطه از ایران که بخواهید ارسال می گردد.

انواع تندیس | Type of awards

تندیس فیگوراتیو برنجی

تندیس فیگوراتیو برنجی | Brass awards

در ساخت تندیس از مواد گوناگونی استفاده می شود که یکی از پرکاربرد ترین آنها فلز برنج یا مفرغ می باشد. به علت قابلیت زیاد در فرم دهی و جلای فلزی عالی این فلز محصول نهایی از ابهت و درخشش فراوانی برخوردار می گردد. تندیس های فیگوراتیو و تندیس حجمی برنجی در همایش ها و جشنواره های مهم و به سفارش سازمان هایی که نیاز به یک هدیه فاخر برای اهدا به مخاطبان خود دارند استفاده می شود. در فرآیند این تندیس ها از ریخته گری، پرداختکاری، تراشکاری، آبکاری استفاده می شود و در آخر با ترکیب پایه های زیبا از جنس چوب یا آکریلیک به نهایت زیبایی و شکوه می رسد.

تندیس پلکسی

تندیس پلکسی گلاس | Acrylic awards

روش های مختلفی در ساخت این نوع هدایا قابل استفاده هستند که به دلیل ویژگی های منحصر به فرد ساختار پلکسی گلاس ، فرم های زیبا، براق و منعطفی به راحتی قابل ساخت هستند. علاوه بر این، محصول نهایی بسیار تمیز و جذاب می شود و کیفیت بالایی نیز خواهد داشت. فرآیند های برشکاری، چسباندن، تراشکاری، پولیش کاری و خم کاری به راحتی به پلکسی گلاس فرم می دهد و مقاومت آن را نیز افزایش می دهد. در محصولات آکریلیکی با لیزر می توان متن مورد نظر را مستقیم بر روی بدنه محصول حک کرد حتی امکان چاپ مستقیم هم بر روی تندیس پلکسی گلاس وجود دارد؛ نوین تندیس از ترکیب تمام این قابلیت ها توانسته است تندیس های زیبایی از جنس پلکسی گلاس بسازد. یکی دیگر از مزایای متریال پلکسی گلاس، تنوع رنگ در آن است که می توان با برش قطعات کوچک رنگی و چسباندن آن ها بروی تندیس ها نمای برجسته و بعد زیبایی به آنها داد.

تندیس چوبی

تندیس چوبی | Wooden awards

به طور کلی هدایای چوبی از یک تنه صفحه یا یک الوار بریده یا ساخته می شوند ، به صورتی که خطوط چوب ها در در راستای طول تندیس یا لوح قرار می گیرند. لذا برای ساخت تندیس چوبی در این روش طرح در اطراف خطوط چوب برشکاری و حک می شود. معمولا محصولات چوبی را برای جلای بیشتر و ماندگاری با روغن جلا یا رنگ و پلی استر آغشته می کنند. هم چنین برای درج متن یا تصویر روی هدایای چوبی، از چاپ فلت بد یا حکاکی لیزری استفاده می شود.

تندیس کریستالی

تندیس کریستال | Crystal awards

به طور کلی قطعات کریستالی از جمله قطعات تزیینی و وارداتی می باشند. که شکل و شمایلی شبیه به مکعب ها و صفحه ها ی شیشه ای دارند و به عنوان جوایز نفیس و دکوراتیو استفاده می شوند. برای ساخت و مونتاژ آنها از چسب های یووی و حکاکی درون کریستال با تکنولوژی پیشرفته لیزری استفاده می شود.

تندیس آماده

تندیس آماده | Bespoke awards

با یک ایده جذاب و ابتکاری که از طرف تیم نوین تدیس ارایه شد تصمیم گرفتیم که تعدادی از تندیس ها و دیگر محصولات پرفروش خود را برای سهولت مشتری و در شرایط با زمان محدود به طور از پیش تولید شده به نام تندیس آماده با تعداد مناسب تولید و نگهداری کنیم. این تولیدات اماده در طرح ها و با موضوعات و درجه های قیمتی متفاوت ساخته شده اند. ما برای اختصاصی سازی این محصولات خود آنها را بدون لوگو و متن و با یک المان و شمایل خاص می سازیم و جای متن و نام و لوگو را خالی می گذاریم. با این کار هم سرعت آماده سازی بالا می رود و هم مشتریان می توانند سفارش هایی را که در شرایط عادی شاید حتی تا دو یا سه هفته پروسه تولید آنها طول بکشد طی فقط یک شبانه روز از ما تحویل بگیرند. همچنین اگر شخصی یک عدد تندیس فیگوراتیو فلزی هم بخواهد به راحتی و به قیمت متعارف می توانیم آماده کنیم؛ در حالی که برای ساخت یک عدد از این محصول در حالت عادی باید چند برابر بپردازد و حتی معمولا کسی راغب به انجام این کار نیست. شما در فروشگاه آنلاین نوین تندیس می توانید از تنوع محصولات آماده ما دیدن فرمایید.

تندیس ارزان

تندیس ارزان | Inexpensive awards

عبارت تندیس ارزان به معنای بی کیفیت  بودن این کالا نیست بلکه به درخواست مشتری از انواع متریال با قیمت مناسب تهیه شده است و در عین ارزان و مقرون به صرفه بودن تمام مراحل طراحی و تولید آن با همان دقت و ظرافت کارهای نفیس اجرا می شود. علت نیاز مشتریان به این نوع از محصولات، بودجه محدود و تعداد زیاد مورد نیازشان می باشد. معمولا در نمایشگاه ها و یا رویداد هایی که افراد یا سازمان های گیرنده هدایا به چند صد عدد برسد پای محدودیت بودجه به میان می آید.
در زمینه تولید هدایای تشریفاتی ارزان نوین تندیس تمام تجربه ی خود را به کار می برد تا محصول نهایی در عین زیبایی و رساندن پیام مورد نظر، مقرون به صرفه از آب در بیاید.

تندیس نفیس

تندیس نفیس | Exquisite awards

آیا نفیس بودن یک تندیس تماما به ارزش مالی آن و متریال گران قیمت استفاده شده در آن خلاصه می شود یا علاوه بر قیمت، فاکتورهای دیگری در یک کالای نفیس وجود دارد. ما در نوین تندیس در کنار استفاده از مواد اولیه با کیفیت، از طراحی خاص و منحصر به فرد و از استاد کاران زبردست برای تولید و مونتاژ این محصولات استفاده می کنیم.

لوح تندیس

لوح تندیس | Tablet awards

اینگونه لوح ها ساخته و پرداخته نوین تندیسی ها می باشد که به تندیس هایی اطلاق می شود که خاصیت در متن طولانی برای تقدیر در آنها وجود دارد و می توان در عین استفاده از زیبایی و ایستایی یک متن سپاس کامل، در کنار درج لوگو و نام شخص یا سازمان مورد نظر بهره برد.

تاریخچه تندیس در نوین تندیس | The history of novintandis` productions

جالب است بدانید که آغاز کار مجموعه نوین تندیس با ساخت تندیس و هدایای تشریفاتی شروع نشد؛
در ابتدا نام مجموعه ما نوین صنعت بود و ما تصمیم به ساخت لوازم دکوراسیون داخلی و در کنار آن تهیه و توزیع هدایای تبلیغاتی را داشتیم. بعد از چند صباحی با تجربه اندوزی در زمینه تولید قطعات پلکسی و ساخت انواع استند های مختلف و حک هدایای تشریفاتی، تندیس های جشنواره ها و زیبایی و وقار آنها در دید ما بسیار جذاب آمد و ما تصمیم به ساخت تندیس و در ادامه با تنوع دادن به محصولات خود بخش بزرگی از هدایای تشریفاتی را تولید کردیم. در این راه همواره با سختیها و مشکلات دست و پنجه نرم کردیم و آنها را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشتیم.
اکنون با افتخار می گوییم که طراح و تولید کننده هدایای تشریفاتی هستیم و می توانیم محصولاتی مانند: تندیس، لوح تقدیر، مدال، شیلد، تابلو، تریبون، بج سینه و بسیاری دیگر را طراحی و تولید نماییم. در این راه مدیون دوستان و مشتریان با وفایی بوده ایم که ما را نزدیک به دو دهه همراهی نموده اند.

روش های بسته بندی | Packaging methods

تندیس ها پس از تولید با مواد پاک کننده خاص تمیز شده و سپس با فوم و یا حباب پوشانده شده سپس سلفون می شوند.در برخی تندیس های نفیس یا به درخواست مشتری جعبه مناسبی برای آنها تهیه می گردد که می تواند از جنس چوب با روکش جیر و یا مقوا و یا تمام چوب با پوشش رنگ و پلی استر باشد. البته در موردبعضی تندیس های آماده موجود در فروشگاه سایت نوین تندیس از قبل جعبه های نفیسی آماده شده است که تندیس ها درون آن جعبه ها ارایه می گردد. در آخرتندیس ها با نظم و ترتیب خاصی داخل کارتن های مناسب و مقاوم قرارداده شده و به اقصی نقاط ایران و حتی خارج از کشور ارسال می گردند.

قیمت گذاری نوین تندیس | Pricing

درباره قیمت تندیس به غیر از تندیس های آماده موجود در فروشگاه نوین تندیس، نیاز به موارد زیادی برای تعیین قیمت می باشد که شامل محدوده قیمتی مورد نیاز مشتری، که آیا نیاز تندیس نفیس یا متوسط یا ارزان دارد. در این مرحله ما با در نظر گرفتن ملاحظات مهم اقدام به طراحی تندیس می کنیم و پس از طراحی با همنشینی انواع متریال مناسب آن تندیس اقدام به قیمت گذاری می کنیم.در مرحله قیمت گذاری حتی می توان خدمات جانبی در تولید مانند پولیش کاری را کاست یا اضافه کرد. همچنین تعداد سفارش تا حدی در قیمت تمام شده تاثیر گذار می باشد.

به نوین‌تندیسی‌ها، امتیاز دهید... 🙂

میانگین امتیازات ۵ از ۵