برپایی نمایشگاه نقاشی مهدی علیزاده در فرهنگسرای نیاوران

 به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش‎‎های هنری نیاوران، مهدی علیزاده نقاش و مدرس رشته هنر‎های تجسمی در این نمایشگاه آثار نقاشی خود را با تکنیک آکریلیک و رنگ روغن و سبک مدرن در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد. همچنین در مراسم آئین افتتاحیه این نمایشگاه با خوانندگی هادی فیض آبادی دو قطعه کوئینتت زهی از ساخته‌های مهیار علیزاده و امیر حسین علی رضایی اجرا می‎شود. نوازندگان این قطعات امین غفاری ،بهاره فلسفی ،نیلوفر سهی،علی آقاجانی و سپیده خداوردی می‎باشند. نیوشا خطیب نیز نمایشگاه گردان این نمایشگاه است .

مهدی علیزاده در گفتگویی با اشاره به اتفاقاتی که در امروز در جهان روی می‌دهد در خصوص هدفش از برگزاری این نمایشگاه گفت:  دگرگونی‌ها و تحولاتی که امروز در جهان رخ می‌دهد برایم واقعاً عجیب و شگفت‌انگیز است. از این رو هدفم از برگزاری این نمایشگاه تاثیراتی است که جهان معاصر بر روی آرامش  انسان می‌گذارد.

وی با بیان این مطلب که  در جدیدترین نمایشگاهش تلاش کرده تا  کشف زبانی تازه و نگاهی متفاوت نسبت به گذشته آثاری بدیع  و نو پدید آورد اظهار داشت: با پایان یک اثر، اشتیاقم جهت شروع کار بعدی بیشتر و بیشتر می‌شد. و این همان آنی است که همیشه در انتظارش هستم و از حضورش لذت می‌برم.

مهدی علیزاده عضو انجمن هنرمندان نقاش ایران و مدرس هنرهای تجسمی، تاکنون پانزده نمایشگاه انفرادی برگزار کرده و در بیش از هشتاد نمایشگاه گروهی در داخل و خارج کشور حضور یافته است. وی تاکنون جوایز متعددی از جمله جایزه اولین نمایشگاه گل و طبیعت در آثار هنرمندان معاصر ایران ۱۳۷۱، دومین دوسالانه نقاشی معاصر ایران موزه هنرهای معاصر تهران ۱۳۷۲، پنجمین دوسالانه نقاشی معاصر ایران موزه هنرهای معاصر تهران ۱۳۷۹کسب کرده است. علیزاده در اولین دوره نمایشگاه فجرآفرینان تهران موزه صبا سال  ۱۳۸۷ نیز مقام نخست رشته نقاشی را به دست آورده است.

گفتنی است آئین افتتاحیه نمایشگاه نقاشی مهدی علیزاده جمعه 15 اردیبهشت ماه  ساعت 17 در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.  این نمایشگاه تا  24  اردیبهشت  ماه در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان جهت  بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه به جز روزهای تعطیل از ساعت 10 الی 21 به گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

منبع