وبلاگ

نمایشگاه نقاشیخط در گالری ساربان با آثاری از نقاشیخط های اسدالله کیانی از روز ۲۸ فروردین گشایش می‌یابد.

به گزارش تندیس به نقل از روابط عمومی گالری ساربان، این نمایشگاه نقاشیخط شامل ۳۰ اثر نقاشیخط از اسدالله کیانی می باشد که با تکنیک ترکیب مواد روی بوم خلق شده اند. حداقل اندازه آثار ۷۰*۷۰ و حداکثر آنها ۱۳۰*۳۹۰ سانتی متر است.

tandis-iran-15

سدالله کیانی متولد فروردین ۱۳۲۵ و فارغ التحصیل رشته معماری داخلی از دانشکده هنرهای تزئینی سابق (دانشگاه هنر) است.

از سوابق هنری این هنرمند می توان به :
فعالیت مستمر در زمینه های معماری داخلی،گرافیک،نقاشی،نقاشیخط از سال ۱۳۴۸ تاکنون اشاره کرد طراحی ۳نشان از نشان های ریاست جمهوری
طراحی ۳ نشان برای موسسه فرهنگی اکو
طراحی کاشی نمای سفارت ایران در ترکمنستان
طراحی کاشی (نقش برجسته) ساختمان فرهنگی اکو
طراحی و اجرای ۳۰ تابلو برای قرآن کریم و نهج البلاغه
همچنین خلق حدود ۲۵۰۰ تابلو در زمینه های خط و نقاشی و نقاشیخط که در مجموعه های خصوصی ،موزه ها ،بخش های دولتی ،بانک ها و آرشیو شخصی نگهداری می شوند از جمله این فعالیت ها می باشد.

کیانی تاکنون ۸۲ نمایشگاه گروهی در ایران، ۱۵ نمایشگاه خارجی و ۱۷ نمایشگاه انفرادی در ایران و خارج از کشور داشته است.

وی اولین نمایشگاه انفرادی خود را در گالری خانه آفتاب سال ۱۳۵۴ و آخرین نمایشگاهش را در نگارخانه شکوه سال ۱۳۹۱ برگزار کرده است.

اسدالله کیانی در مورد سوژه آثاری که قرار است به نمایش درآید گفت: “پیچ و تاب ، قوس ها و انحناهای خوشنویسانه و جلوه گری فرم های کلمات به دور از فضاهای سنتی خطاطانه انعکاسی از حس درونی هستند و یا بیانی آزاد از زیبایی های آفرینش دارند.در این راه از رنگ،بافت ،فرم ، تکنیک ، کمپوزیسیون و فضاسازی هایی بهره می برم که گاه به معماری و گاه به جلوه های گرافیکی یا نقاشانه پهلو می زند.شاید بیننده بخشی از خود را نیز در آن مشاهده کند.”

نمایشگاه نقاشیخط های کیانی جمعه ۲۸ فروردین ۹۴ از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری ساربان رونمایی می شود و تا ۷ اردیبهشت دایر می باشد.
علاقمندان می توانند برای بازدید از این آثار همه روزه بجز سه شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی،خیابان صابونچی(مهناز)،کوچه مهماندوست،شماره۸، گالری ساربان مراجعه نمایند.

منبع خبر : تندیس مگ