وبلاگ

تندیس سفارشی

تندیس چیست و چه کاربردی دارد؟

تندیس سفارشی

تندیس کلمه ای است که معنی عام و گسترده ای دارد اما ما می خواهیم در مورد یکی از انواع خاص آن صحبت کنیم که در بین عموم مردم کمتر شناخته شده است و آن AWARD  است که در فارسی به معنای تحت الفظی تندیس جایزه یا تندیس جشنواره ای معروف است.

البته ما نیز در اختصار به آن تندیس می گوییم اما منظور ما در این مقاله با تندیس هنری یا تندیس میدانی کاملا متفاوت است.

اوارد یا تندیس جشنواره ای حدودا در اندازه و ابعاد بین 20 تا 30 سانتیمتر ساخته می شود و در ساخت آن از مواد اولیه ای مانند آکریلیک، چوب، سنگ، رزین و فلز استفاده می شود. طراحی و ساخت تندیس همواره با مناسبتی خاص همراه است.

یک هنرمند مجسمه ساز موضوع را با الهام از روحیات و ذهن خود انتخاب می کند، اما یک تندیس ساز جشنواره ای بر خلاف او از همایش یا رویدادی که به زودی قرار است برگزار شود برای ایده پردازی استفاده می کند و می بایست جزییات و المان های تندیس را طوری در کنار هم بکار بگیرد که هم بتواند موضوع رویداد، زمان رویداد، شخص گیرنده و سمبل آن را در یک ترکیب بندی زیبا و کار آمد جای دهد؛ بله درست است کار طراحی و ساخت تندیس جشنواره که می توانیم از این به بعد آن را تندیس سفارشی بنامیم؛ دست کمی از یک تندیس هنری ندارد و شاید در تولید آن محدودیت زمان هم به نبرد با ما می آید.

  • زیرا باید تا قبل از شروع آن رویداد که می تواند یک نمایشگاه تخصصی یا همایشی علمی، فرهنگی یا جشنی درون سازمانی باشد؛ آماده شود.
  • پس سرعت عمل در کنار دقت و کیفیت ارکان طراحی و ساخت تندیس سفارشی می باشد…
  • مواردی که سفارش دهنده در سفارش تندیس باید در نظر بگیرد این است که حداقل یک ماه و در موارد خاص تا دو ماه قبل از شروع رویداد برای سفارش تندیس اقدام کند.
  • زیرا ما به غیر از ساخت تندیس نیاز به فرصت مناسب برای ایده پردازی و همچنین طراحی تندیس را داریم و همچنین در مواردی شاید لازم باشد نمونه ای از طرح نهایی ساخته شود تا ایرادات کار برطرف شود و یا نظرات تکمیلی سفارش دهنده بر روی آن اعمال شود.
  • البته زمان لازم برای تندیس های با مواد اولیه گوناگون متفاوت است و مثلا تندیسی که از برنز ساخته شده است با تندیس پلکسی گلاس در یک زمان آماده نمی شود.

روش سفارش تندیس سفارشی :

اما ما در مجموعه نوین تندیس همواره سعی خود را کرده ایم تا پیشنهاد خود را در باره متریال مناسب تندیس سفارشی طوری ارایه کنیم که در زمان تحویل تندیس بد قول نشویم و نهایت سعی خود را کرده ایم که بهترین پیشنهاد را در کمترین زمان آماده کنیم.

اما در مجموعه نوین تندیس با تجربه نزدیک به دو دهه طراحی و ساخت هدایای تشریفاتی، یک راه حل دیگر هم برای ساخت تندیس سفارشی پیدا کرده ایم و آن هم استفاده از تندیس فروشگاهی یا تندیس آماده است.

شاید با خود بگویید که تندیس آماده چگونه می تواند سفارشی باشد یا یک تندیس فروشگاهی چگونه می تواند با سلیقه ما همخوانی داشته باشد.

بله درست است ما به علت وجود سلیقه های مختلف و موضوعات متفاوت، تندیس و دیگر محصولات مرتبط آن را با تنوع زیادی از طرح.

متریال آماده کرده ایم که می تواند نطر هر سلیقه ای را جلب کند و با این کار به جرات می توان گفت که بیشتر موانعی که باعث اتلاف وقت و تردید در تصمیم گیری می شود را پشت سر گذاشته ایم.

تندیس سفارشی جوانه(به رنگ سیاه قلم)

تندیس سفارشی جوانه(به رنگ سیاه قلم)

شما می توانید از بین کلکسیون متنوع تندیس سفارشی نوین تندیس چند طرح را انتخاب کنید و یا حتی انتخاب طرح را به ما بسپارید تا مناسب ترین ایده را به شما ارایه کنیم؛

سپس با دریافت متن اختصاصی، لوگو، اسامی اشخاص گیرنده تندیس و دیگر مواردی که نیاز به درج بر روی تندیس را دارد، طراحی اولیه را به شما ارایه می کنیم و پس از تایید طرح تنها در 48 ساعت تندیس ها آماده و بسته بندی شده برای شما به تمام نقاط ایران ارسال می شود.

تندیس سفارشی چه آماده باشد و چه از ابتدا طراحی شود در نهایت یک محصول اختصاصی با متن اختصاصی و لوگو و نام شخص یا شرکت گیرنده است و فقط برای آن رویداد خاص ساخته شده است.

در کنار تندیس های آماده نیز محصولات دیگری نیز در نوین تندیس مانند لوح تقدیر، شیلد و صندوق پیشنهاد و انتقاد نیز در نوین تندیس به صورت نیمه آماده موجود می باشد که می توانید در صورت لزوم به ما سفارش دهید.