فراخوان مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری

 به گزارش روابط عمومی انجمن تصویرگران، این مسابقه با همکاری مشترک انتشارات علمی و فرهنگی، مؤسسۀ نمایشگاههای فرهنگی و انجمن تصویرگران ایران برگزار می شود و برندگان آن به نمایشگاه بلونیا ۲۰۱۶ اعزام می شوند

علاقه مندان می توانند پرسشهای خود را در وقت اداری با دبیرخانۀ مسابقه با شمارۀ ۸۸۶۶۵۷۳۵ در میان بگذارند.

کتاب‌های پرنده آبی وابسته به انتشارات علمی و فرهنگی همراه با انجمن فرهنگی هنری تصویرگران و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با هدف الگوسازی و حمایت از تولید کتاب‌های برتر در زمینه ادبیات کودک و نوجوان دومین دوره مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری را برگزار می‌کند.

به این ترتیب نویسندگان و تصویرگران منتخب در تیم‌های دو نفره کتاب تصویری خلق خواهند کرد. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران نفر اول مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری را به نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بلونیا می‌فرستند.

.

متن فراخوان 

۱- تصویرگران و نویسندگان زیر ۳۵ سال که تجربه نوشتن داستان کودک و تجربه تصویرگری برای کودکان را دارند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

۲- ارسال سه داستان کودک مناسب کتاب تصویری برای نویسندگان شرکت کننده که قبلا چاپ نشده به پست الکترونیک books@ibluebird.com.

۳- تصویرگران ساکن تهران پرینت رنگی ۳ نمونه از آثار تصویرگری خود را که برای داستان تصویرگری شده است را به محل دبیرخانه تحویل و تصویرگران سایر شهرها به پست الکترونیک مشخص شده ارسال نمایند.(تصویرگری ها می تواند چاپ شده یا چاپ نشده باشند).

۴- مشخصات کامل صاحب اثر باید در یک فایل word جداگانه ارسال شود. مهلت ثبت نام و ارسال آثار ۲۰ آذر ۱۳۹۴ است.

هیئت داوران از میان شرکت کنندگان ۱۵ تصویرگر و ۱۵ نویسنده را برای شرکت در کارگاه انتخاب می کند. به نفرات منتخب با پست الکترونیک و یا پیامک مکان و زمان برگزاری کارگاه اعلام خواهد شد.

هیئت داورات (ترکیبی از نویسندگان و تصویرگران و کارشناسان کتاب کودک) از میان پروژه‌های به سرانجام رسیده یک کتاب و پدیدآورندگان آن را به عنوان برنده (مقام اول) انتخاب خواهندکرد. حداکثر تا ۹ کتاب دیگر به عنوان پروژه‌های قابل قبول تولید معرفی می شوند.

به تصویرگران کتاب‌های برگزیده فرصت داده خواهد شد تا کتاب خود را تا ۲۰ بهمن ماه سال جاری کامل کنند و صفحه‌آرایی و طراحی جلد و ویرایش متن و رسم الخط تابع الگوی انتشارات علمی و فرهنگی خواهدبود.

انتشارات علمی و فرهنگی علاوه بر کتاب اول، تا ۹ عنوان دیگر و در مجموع حداکثر ۱۰ عنوان کتاب را منتشر خواهد کرد. نویسنده و تصویرگر آثار برگزیده مادامی که انتشارات علمی و فرهنگی مایل به چاپ اثر است حق واگذاری آن به ناشر دیگر را ندارد.

به تمامی پذیرفته شدگان در کارگاه گواهی شرکت در دومین کارگاه خلق کتاب تصویری داده می‌شود و شرکت در کارگاه و مسابقه به منزله پذیرش تمامی موارد درج شده در این فراخوان است و حق بیشتری را برای شرکت کنندگان ایجاد نمی‌کند.

دومین دوره مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری در تیم‌های دو نفره با همکاری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران‌، کتاب‌های پرنده آبی همراه با انجمن تصویرگران کتاب کودک برگزار می‌شود. تامین هزینه‌های سفر نویسنده و تصویرگر کتاب اول به نمایشگاه بلونیا ۲۰۱۶ به عهده موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران خواهد بود.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می توانند در ساعت اداری با شماره تلفن ۸۸۶۶۵۷۳۵ تماس بگیرند و یا برای تحویل آثار خود به آدرس تهران، خیابان آفریقا، چهارراه شهید حقانی، کوچه کمان شماره ۲۵ مراجعه کنند.

نمایشگاه کتاب کودک بلونیا ۱۳ تا ۱۶ فرودین‌ماه سال آینده برگزار می‌شود. موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر کشورمان در این دوره از نمایشگاه شرکت می کند.

منبع خبر: تندیس مگ

به نوین‌تندیسی‌ها، امتیاز دهید... 🙂

میانگین امتیازات ۵ از ۵
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:)