بج سینه ساخت بج نشان سینه

بج سینه پرچم ایران و فنلاند

ساخت بج سینه

بج سينه نمادي از عضويت و پايبندي افراد به سازمان و گروه خود مي باشد.امروزه در بسياري ازهمايش ها و جشنواره ها به صورت گسترده اي استفاده مي گردد .همچنين بج سينه يکي از ملزوماتي مي باشد که مديران موفق براي ساخت شخصيت سازماني مناسب در پرسنل خود از آن بهره مي برند .نشان های سینه با چند روش مختلف ساخته می شوند .

کاربردهای بج سینه

از گذشته تا به حال مکان قرارگیری بج اهمیت بالایی دارد. به عنوان مثال در یونیفرم‌های نظامی از بج به عنوان نشان‌دهنده درجه افراد استفاده می‌شود. بج‌هایی که روی آستین لباس نصب می‌شوند نشان دهنده درجه کمتری هستند، در حالی که بج‌های نصب شده روی شانه نشان‌دهنده درجه بالاتر و مرتبه بیشتری هستند. بج‌های استفاده شده روی سینه و یقه نشان دهنده رسته، گروه و یگان افراد می‌باشد و نیز از آن‌ها برای ثبت اسم سربازان نیز استفاده می‌شود. هر بج یک نماد است و حاوی پیامی خاص است. از بج روی سینه برای بیان دسته و هدف گروه‌های نظامی استفاده می‌شد. هر گروه طرحی منحصر به فرد دارد و با بج خاص خود نشان داده می‌شود. به عنوان مثال در صنعت هواپیمایی، نشان خلبان که که به صورت بج سینه نصب می‌شود، با نشان کمک خلبان و مهمانداران متفاوت است. از بج سینه در صنعت هوافضا برای نشان دادن ماموریت استفاده می‌شود. از بج سینه در تیم‌های ورزشی و شرکت‌ها نیز استفاده می‌شود، بدین صورت که تیم‌ها لوگو خود را چاپ کرده و روی لباس نصب می‌کنند. امروزه بج لباس در سازمان‌های دولتی نیز استفاده می‌شود. مشاغل مختلفی همچون آتش نشان‌ها، اورژانس، پزشکان به فراخور شغل خود از بج سینه استفاده می‌کنند. امروزه بج‌های سینه کاربرد تبلیغاتی نیز پیدا کرده‌اند. گاهاً می‌بینیم که نماینده شرکت‌ها لباس‌هایی می‌پوشند که نشان شرکت روی آن نصب شده است و با اهداف تبلیغاتی استفاده می‌شود.

متریال ساخت بج سینه

بج سینه آبکاری: نشان سینه آبکاری را نیز می‌توانیم به دو حالت مشاهده کنیم که عبارتند از نقره‌ای و طلایی بج سینه فلزی: توجه داشته باشید که بسیاری از انواع نشان سینه از نوع فلزی می‌باشد که این مدل از نشان نیز دارای انواع بسیار گوناگونی از جمله نشان سینه برنجی، نشان سینه آلومینیومی، نشان سینه استیل می‌باشد که سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف با توجه به ویژگی و دوام هر کدام از این انواع، یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و درخواست طراحی و تولید آن را می‌دهند. البته برخی از تولیدکنندگان مات و براق بودن و نحوه نصب و چسباندن این نشان را نیز به عنوان مدل‌های مختلف آن در نظر می‌گیرند و عوامل مذکور را در دسته‌بندی این محصول دخیل می‌کنند و طیف گسترده‌ای از انواع نشان سینه را برای مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهند تا از این طریق بتوانند توجه آن‌ها را جلب کنند. توجه داشته باشید که بج سینه را می‌توان بر روی کراوات، کت، مقنعه، یقه مانتو و پیراهن وصل نمود که هر سازمانی مکان مختلفی را برای نصب آن انتخاب می‌کند تا بیشترین رویت را از سوی سایرین داشته باشد.

مزایای بج سینه

در گذشته از بج سینه برای معرفی برندها و لوگو شرکت‌ها استفاده می‌شد مثلا اگر شما لباس کارمندان بانک را نگاه کنید و به آن دقت کنید لوگو و آرم بانک بر روی لباس آن‌ها به صورت یک سنجاق سینه به سینه وصل شده است که نشان‌دهنده بانک آن‌ها و فعالیت‌های مفید می‌باشد. اما امروزه از بج یقه استفاده‌های دیگری به عنوان تبلیغات، نشان دادن آرم، برند، زیبایی و شکیل بودن لباس نیز می‌شود. برخی از طرح‌ها و طراحی‌های بی نظیر لوگو و برند باعث شده است که بج یقه طراحی شده آن در نوع خود بی نظیر و خاص باشد و در طرح‌های متنوع و بسیار زیبای طراحی و مورد استقبال همگان قرار گیرد و در ابتدا بج سینه به سنجاق سینه نیز معروف بوده و توسط سنجاق به لباس‌ها متصل میشد و بانوان برای اینکه لباس آن‌ها زیبا و شکیل باشد بج یقه‌هایی از گل پروانه و یا حتی شکل‌های زیبای زینتی و بعضی از آن‌ها از عکس‌های خود نیز استفاده می‌کردند. امروز در بعضی از کشورها مثل چین، ژاپن، کره و یا حتی کشورهای پیشرفته و کشوری مثل خودمان اگر مشاهده کنیم می‌بینیم که بر روی بج یقه، عکس‌ها و تصویر شخص مورد علاقه شما را چسبانده‌اند و یا اینکه عکس و تصویر خود شما را می‌توان بر روی بج سینه شما حکاکی کرد و شما از آن استفاده نمایید. از بج یقه برای کارهای تبلیغاتی و تبلیغات شرکت استفاده می‌کنیم به این صورت که افرادی که در نمایشگاه‌ها و مراکز در حال رفت و آمد می‌باشند از بج سینه‌ای که نشان شما می‌باشد استفاده کرده و آن نشان بیان‌گر شرکت شما و فعالیت شما می‌باشد که به دست بینندگان و مشتریان زیادی از این طریق می‌رسد. افرادی که شما را می‌شناسند و یا افرادی که به آرم شما توجه کرده و در آینده از مشتریان شما می‌گردند. به همین دلیل وجود بعضی از آرم و نشان برای شما بسیار مهم می‌باشد زیرا باعث توسعه و پیشرفت کار شما نیز می‌گردد.

آخرین مقالات