گالری ساربان از دهم تا بیستم دی ماه 95 میزبان نمایشگاهی از جدیدترین آثار قدرت الله عاقلی خواهد بود.

نمایشگاه قدرت الله عاقلی

این نمایشگاه شامل 20 مجسمه با تکنیک برنز و پتینه در اندازه‌های متفاوت است که با عنوان عجایب الخلایق دهم دی ماه از ساعت 16 افتتاح می‌شود.

قدرت الله عاقلی در سال 1347 هجری شمسی در جلفای آذربایجان چشم به جهان گشود. پس از پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه، نزد استادان طراحی و نقاشی میرک تبریز، فراگیری جدی هنر را آغاز کرد. به دلیل علاقه فراوانی که به هنر و نقاشی داشت به تهران مهاجرت کرده و در مرکز هنرهای تجسمی به مدت چهار سال به آموختن هنر مجسمه سازی مشغول بوده و از آن زمان تاکنون به صورت پیوسته و حرفه ای در این زمینه فعالیت می‌کند.

در طی این مدت، عاقلی بیش از بیست و پنج نمایشگاه انفرادی برگزار کرده و در شصت و پنج نمایشگاه گروهی، بینال و اکسپوهای هنری، درایران، آلمان، فرانسه، انگلیس، اتریش، اوکراین، مراکش، دبی و قطر شرکت داشته و آثار اخیر وی در ششمین دو سالانه بین المللی هنر پکن در چین و پنجاه و ششمین دو سالانه بین المللی ونیز ایتالیا در پاویون ایران به نمایش درآمده است.

ساخت و تعبیه حدود چهل اثر حجمی مونومنتال هنری، نقش برجسته و یادمان‌های شهری، پرونده کاری این هنرمند پر تلاش را تشکیل می‌دهد. آثار  حجمی وی را می‌توان در مجموعه کلکسیون‌های موزه‌های هنری کشور و در مجموعه‌های خصوصی مشاهده کرد.

مجموعه “ونوس در سرزمین مصائب” در سال 91 و مجموعه”مرگ تدریجی یک لبخند” در سال 92 در گالری طراحان آزاد و مجموعه آثار مجسمه “خاورمیانه” در نمایشگاهی با موضوع ” نفت” در گالری شیرین به سال 1393 به نمایش درآمده است. آخرین مجموعه آثار او در بیست و ششمین نمایشگاه انفرادی، با عنوان “عجایب الخلایق” روز جمعه دهم دی ماه 95 در گالری ساربان به نمایش درمی آید.

در قسمتی از استیتمنت این نمایشگاه به قلم زروان روح­بخشان آمده است:

با درگونی های سیاسی و اجتماعی، در اغلب جوامع، تغییراتی در مناسبات و کنش و واکنش جناح‌های پیشین شکل می‌گیرد و این امر بر گفتار و رفتار مردم آن جامعه تأثیر گذاشته و در طول زمان و طی یک یا چند نسل تبدیل به تحولات گسترده اجتماعی می‌شود. در پی این امر برخی نشانه‌ها دلالت‌های متفاوتی پیدا کرده و مضامین و مفاهیم هم دگرگون و گاه واژگون می‌شوند؛ شفقت و عداوت، قرابت و فراق، غرایب و بدیهیات و امثال آن جای یکدیگر نشسته و وضع موجود را بر وفق مناسبات خود عادی جلوه می‌دهند. هر آن چه هست عادی است و ما نیز به آن عادت می‌کنیم.عجایب الخلایق قدرت الله عاقلی نمایش همین امر است؛ عادت به عادات.

نمایشگاه “عجایب الخلایق” دهم تا بیستم دی ماه 95 برقرار بوده و گالری ساربان همه روزه به جز سه شنبه‌ها، از ساعت 16 تا 20 ، پذیرای هنرمندان و هنردوستان خواهد بود.

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه بجز سه شنبه‌ها از ساعت 16 تا 20 به گالری ساربان، واقع در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک 130 مراجعه کنند و برای اطلاعات بیشتر با شماره 88504226 تماس حاصل نمایند.

 

به نوین‌تندیسی‌ها، امتیاز دهید... 🙂

میانگین امتیازات ۵ از ۵
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:)