261 خواننده و نوازنده در مرحله نهایی نهمین جشنواره موسیقی جوان

در بخش موسیقی كلاسیك و دستگاهی از میان 1078 هنرمند جوان شركت‌كننده در نهمین جشنواره موسیقی جوان، در شاخه‌های موسیقی كلاسیك و دستگاهی، 261 خواننده و نوازنده به مرحله نهایی راه یافتند.

به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، دبیرخانه نهمین جشنواره موسیقی جوان بعد از پایان كار كمیته‌های داوری مرحله اول جشنواره و بررسی آثار ارسالی 1078 نوازنده و خواننده، ‌اسامی راه‌یافتگان به مرحله اجرای صحنه‌ای این جشنواره را اعلام كرد و بر این مبنا در مرحله نهایی جشنواره و در بخش موسیقی كلاسیك 94 نوازنده و در بخش موسیقی دستگاهی 167 نوازنده و خواننده به رقابت با هم خواهند پرداخت.

بنا بر این گزارش،‌ دبیرخانه نهمین جشنواره موسیقی جوان اعلام كرد: پس از اتمام مهلت ارسال آثار به دبیرخانه‌ نهمین جشنواره‌ موسیقی جوان در مجموع 1078 نمونه اثر در دو حوزه‌ موسیقی دستگاهی ایرانی (771 اثر) و موسیقی کلاسیک (307 اثر) دریافت و بلافاصله، بر اساس نظر شوراهای تخصصی، اساتید و موسیقیدان برجسته در قالب هیأتهای ارزیابی آثار تشکیل جلسه دادند و برای هر بخش در هر رده سنی به‌طور متوسط 6 نفر از شرکت‌کنندگان را که حائز بیشترین امتیازها شناخته شدند برای شرکت در مرحله‌ نهایی و اجرای صحنه‌ای انتخاب و معرفی كردند.

لازم به ذكر است، ‌داوری مرحله اول بخش موسیقی نواحی كه امسال برای اولین بار به جشنواره موسیقی جوان اضافه شده همچنان ادامه دارد و با پایان داوری، اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی این بخش نیز اعلام می‌شود.

گفتنی است اسامی افراد منتخب بر اساس بخش‌ها و رده‌های سنی هم اكنون در سایت جشنواره موسیقی جوان به نشانی www.javanmusicfestival.com و نیز پایگاه اطلاع‌رسانی موسیقی ایران (نای) به نشانی www.nay.ir قابل رؤیت است.

منبع خبر : هنرآنلاین

به نوین‌تندیسی‌ها، امتیاز دهید... 🙂

میانگین امتیازات ۵ از ۵
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.