وبلاگ

نمایشگاه عکس‌های ابراهیم حقیقی با عنوان «ایران در آینه» جمعه ۲۱ فروردین‌ماه در گالری شیرین گشایش می‌یابد.

ابراهیم-حقیقی-660x330

ابراهیم حقیقی متولد ۱۳۲۸ در تهران و دانش‌آموخته‌ی کارشناسی رشته معماری از دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. عمده فعالیت او در زمینه‌ی گرافیک بوده است. وی همچنین در دانشگاه‌های تهران، فارابی، هنر، مدرسهٔ عالی تلویزیون و سینما و دانشگاه آزاد به تدریس گرافیک پرداخته است. علاوه بر آن فعالیت در رشته‌های طراحی صحنه، عکاسی، آنونس و تیتراژ فیلم در کارنامهٔ او دیده می‌شود. ابراهیم حقیقی همچنین عضو انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک، انجمن تصویرگران کتاب کودک و انجمن فیلمسازان مستند ایران نیز است.

گفتنی است در این نمایشگاه ۲۵ عکس در ابعاد مختلف به نمایش گذاشته می‌شود و هر عکس‎ بین ۳ تا ۵ ادیشن خواهد داشت. آثار این نمایشگاه عکس‌هایی از نقاط مختلف ایران از جمله شیراز، اصفهان، قزوین و برخی آثار تاریخی تهران است. ‎

ابراهیم حقیقی درباره‌ی نمایشگاه‌ «ایران در آینه» گفت: “این نمایشگاه شامل گزیده‌ای از عکس‌های من در شش سال اخیر است. در این شش سال به شهرها و مناطق مختلفی از ایران سفر و تلاش کردم نگاه تازه‌ای به معماری و طبیعت کشورم داشته باشم.
او ادامه داد: “ثبت این عکس‌ها از کلوت‌های کرمان شروع شد. در سفرم به این مناطق برای ارائه‌ی عکس‌های متفاوتی از کلوت‌های کرمان با خودم آینه بردم و سعی کردم رفتار تازه‌تری را در عکاسی به‌نمایش بگذارم. علاوه بر کرمان از طبیعت و معماری مناطق مختلف هم عکس گرفتم و سعی کردم مکان‌های مربوط به میراث فرهنگی را در قاب دوربینم به ثبت برسانم. البته این نمایشگاه به‌طور کلی درباره‌ی طبیعت نیست و فقط تعدادی از عکس‌های کلوت‌های کرمان در آن به‌نمایش گذاشته می‌شود.”

«ایران در آینه» در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۴ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در گالری شیرین گشایش می‌یابد و تا تاریخ اول اردیبهشت ماه ۹۴ نیز ادامه خواهد داشت. دوستداران برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ به آدرس تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچهٔ سیزدهم، پلاک ۵، گالری شیرین مراجعه نمایند.

 

منبع خبر : تندیس مگ