تاریخ جوایز

جوایز نوین تندیس

تاریخ جوایز

جوایز  فرهنگی ، نظامی و ورزشی به عنوان نماد یا رمز پیروزی تعریف می شوند. این جوایز به طور کلی از طریق نوعی مجسمه مینیاتوری – که بیشتر با رنگ طلایی یا حتی از طلا بسته به اهمیت رویداد ، ساخته می شوند. در نهایت ، همه جام ها و جوایز نمایان گر موفقیت های اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند.

در طول تاریخ ، جوایز معمولاً به عنوان غنایم دیده می شدند. پس از یک نبرد ، ممکن بود یک سرباز بخشی از زره دشمن خود و یا حتی یک قسمت از بدن وی را به عنوان جایزه خود گرفته باشد. در اسپانیا ، یک گاو باز موفق یک یا دو گوش گاو نر را بسته به عملکرد خوب وی یا کشته شدن گاو نر دریافت می کند.

جوایز نوین تندیسغنائم و جوایز در گذشته

غنائم در دوران باستان اغلب به شکل مجسمه ها ، ستون ها و طاق های باشکوه در می آمدند. ستون های سنگی به ویژه در رم محبوب بودند. به دنبال یک نبرد موفق ، سربازان یونانی غالباً از اسلحه و زره مخالفان اسیر شده ، جام می ساختند. این غنائم شبیه  به رزمندگان ساخته می شدند. این غنائم باستانی به هر شکلی که باشد به طور کلی به خدایان منسوب می شدند.

با این حال ، از غنائم کوچکتر نیز در جهان باستان استفاده می شد. در بازیهای اصلی المپیک در یونان ، پیروزمندان با شاخه های پیچ خورده زیتون تاجگذاری می شدند. شاید امروز برای ما ساده به نظر برسد ، اما در آن دوران نمادی از پیروزی مهم بود و فقط به نخبه ترین ورزشکاران اختصاص داشت. از این گذشته ، نفرات دوم بازی های اصلی به هیچ وجه جایزه دریافت نمی کردند.

جوایز نوین تندیسپیروزی های بزرگ در قرون وسطی

شما احتمالاً قرون وسطی را با جوایز پر زرق و برق مرتبط نمی دانید ، و ما هم شما را سرزنش نمی کنیم. هرچند این دوره از تاریخ یکی از شناخته شده ترین اشکال و فرم ها را در مورد غنائم و جوایز جهان  به ما ارائه داده است. این جامها ، غالباً به شکل یک جام دو دست، از اوایل قرن هفدهم به برندگان مسابقات ورزشی داده می شدند. جوایز  فنجانی شکل امروز نیز محبوب هستند و اغلب در قایقرانی ، اسب دوانی و اتومبیلرانی مورد استفاده قرار می گیرند. البته جام استنلی (Stanley) و جام دیویس ( Davis ) از شناخته شده ترین طرح های کلاسیک جام هستند.

جوایز نوین تندیسمدرن شدن غنائم و جوایز

جوایز امروزه اغلب با نقوش قدیمی تر مانند طرح جام ها طراحی  می شوند. مشخص  است که حتی مدال های المپیک با ویژگی هایی یادآور جوایز قدیمی و شناخته شده اند. هنوز هم ، دو تفاوت مهم بین جوایز امروزی و جوایز در گذشته وجود دارد. اولین تفاوت در هزینه است. به لطف در دسترس بودن رزین ، پلاستیک و شیشه ، جوایز امروزه کم هزینه تر هستند.

مجسمه های مینیاتوری یا تندیس

تنوع ، تفاوت دوم است. طراحی جوایز در گذشته بسیار ساده بوده است ، اما امروزه این طور نیست. وقتی نوبت به جوایز می رسد ، می توانید تصور کنید ، چگونه می توان آن را ساخت. به لطف تنوع در مواد و شیوه های تولید ، طراحان می توانند حتی انتزاعی ترین چشم انداز ها را به شکل و فیگور فیزیکی موفق تبدیل کنند. این دقیقاً همان کاری است که ما در اینجا در نوین تندیس  انجام می دهیم. ما افتخار می کنیم که تولید کننده جوایز نسل جدید هستیم.

به نوین‌تندیسی‌ها، امتیاز دهید... 🙂

میانگین امتیازات ۵ از ۵
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.