داریوش قره‌زاد که قرار است نمایشگاه طراحی‌هایش با عنوان “روزانه” در گالری شیرین برگزار شود به هنرآنلاین گفت: منظور من از “روزانه” در این نمایشگاه نه فقط ساعات روشنایی روز بلکه از صبح تا شب است که یه روز کامل به حساب می‌آید و من اتفاق‌هایی را که در طول این یک روز رخ می‌دهد را در این طراحی‌ها به تصویر در آورده‌ام.

وی ادامه داد: این آثار در ادامه همان موضوعات و مفاهیم شهری و زنانه من است با این تفاوت که در این نمایشگاه به سراغ طراحی و تکنیک ویژه‌ای در این مدیا رفته‌ام.

این هنرمند نقاش گفت: این طراحی‌ها صرفا یک طراحی محو نیست و من از تکنیک خاصی در طراحی با رنگ استفاده کرده‌ام که پیش از این نمونه‌های این چنینی از منظر تکنیک و پردازش در ایران ندیده‌ام.

قره‌زاد گفت: در حقیقت در مسیر همان دیوارهایی که پیش از این به تصویر می‌کشیدم حرکت کردم اما اتفاق‌هایی در زمان پروسه خلق اثر رخ داد که نسبت به آن پیش آگاهی نداشتم و همگی در حین کار کردن برایم به دست آمد.

وی اظهار داشت: در این نمایشگاه 13 اثر را به نمایش در می‌آورم که همگی مربوط به 6 ماه اخیر هستند. بسیاری از طراحی‌هایی که قبل از این کشیده بودم را کنار گذاشتم و سعی کردم فضای متفاوتی را که کشف کرده‌ام و در آثارم نمود پیدا کرده است را نمایش بدهم.

این هنرمند نقاش گفت: نگاه من به دختران شهری با توجه به تکنیک، فضا و فرم جدیدی که دارم متفاوت است و بسیار روزآمدتر از قبل هماهنگ با مسائل امروز است.

قره‌زاد گفت: چند دیوار آجری را طراحی کردم که بسیار وابسته به مسئله مهاجرت است که این روزها به یک بحران بدل شده است.خود من هم در واقع امروز قربانی این ماجرا هستم و به عنوان فردی که گرین‌کارت دارم امروز از رفتن به کشور آمریکا منع شده‌ام. من خیلی آگاهانه محتوای آثارم را به این سمت بردم  و سعی کردم با به تصویر در آوردن دیوار و کلماتی که بر آن نقش بسته است به نوعی دغدغه امروزم را بیان کنم.

نمایشگاه “روزانه” جمعه 22 بهمن‌ماه در گالری شیرین واقع در خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک 5 افتتاح می‌شود.

منبع