وبلاگ

نمایشگاه آثار هنرمندان هنرهای تجسمی شهرستان بیجار افتتاح شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، این نمایشگاه مشتمل بر 60 اثر از سیزده هنرمند بیجاری در قالب رشته‌های نقاشی و طراحی، خوش‌نویسی، عکاسی، نگارگری و کاریکاتور است. هنرمندانی همچون ابراهیم محمد مرادی، ام‌البنین محمد شریفی، امیر احمدزاده، جمشید فرج‌وند، فاطمه عزیزی، صادق عزیزی، علی‌اصغر فیض‌الهی، علی جباریان، عمران اشرلو، کوروش کلهر، مسعود نادرزاده، مصطفی کریم‌نژاد و هیبت احمدی آثار خود را در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار دادند.

امیرحسن محمدی، مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری بیجار، درباره این نمایشگاه گفت: شهرستان بیجار دارای ظرفیت بالایی در حوزه هنر است و هنرمندان بسیاری در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف تربیت کرده است. این نمایشگاه نمونه اندکی از آثار ارزشمند هنرمندان بیجاری بود که در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: متاسفانه شرایط و فرصت مناسبی برای به نمایش قرار دادن آثار تاکنون فراهم نشده بود اما امروز این فرصت به وجود آمد که در حوزه هنری آثار هنرمندان موفق بیجاری به نمایش درآید تا شاید توجهی از طرف مسئولین برای حمایت از هنرمندان این شهر صورت گیرد.

جشمید فرجوند فردا، عکاس ژانر اجتماعی، نیز درباره آثار به نمایش درآمده گفت: من تلاش کرده‌ام قبل از معرفی کشورم، شهرم را به جهان معرفی کنم. کردستان زیباست و مانند همه جای ایران هزاران صحنه بکر و دست‌نخورده دارد که باید به سراغ آن رفت  و ثبتش کرد. امروز بسیار خوشحالم که در تهران و در حوزه هنری آثار من به نمایش درآمده و توانسته‌ایم گوشه‌ای از زیبایی‌های بیجار را در معرض دید عموم قرار دهیم.

این نمایشگاه در طول ایام هفته (به‌غیر از پنج‌شنبه و جمعه) از ساعت 9 تا 19 به مدت یک هفته، تا تاریخ دهم بهمن‌ماه پذیرای بازدیدکنندگان است.

منبع : سوره هنر