وبلاگ

چهار هنرمند بین‌المللی در اولین جایزه اقامت هنری تهران معرفی می‌شوند

نشست معارفه چهار هنرمند حاضر در اولین جایزه اقامت هنری موسسه رأی بن برگزار می‌شود.

اولین دوره جایزه اقامت هنری (Artist Residency) کوشک، با حضور چهار هنرمند فعال در رشته‌های مختلف هنری به مدت یک ماه در تهران برگزار می‌شود. این هنرمندان طی فراخوان بین‌المللی از بین ۲۵۰ شرکت‌کننده از ۷۰ کشور داوری و انتخاب شده‌اند.

حامد جابرها، یکی از هماهنگ‌کننده (کوردینیتور) های این رویداد به خبرنگار هنرآنلاین گفت: نشست معارفه چهار هنرمند حاضر در این رویداد روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۵ و ۱۶ تیرماه در موسسه هنری رای‌بُن برپا خواهد شد و در ادامه این چهار هنرمند طی بیست روز اقامت در کوشک، نحوه اجرای آثارشان را ارزیابی خواهند کرد.

او در همین باره افزود: ازآنجاکه این چهار هنرمند هر یک ملیت‌های مختلفی دارند و برای اولین بار در این رویداد با یکدیگر آشنا می‌شوند، تصمیم‌گیری در خصوص اجرای آثار به‌صورت انفرادی یا گروهی، منوط به نحوه تعامل و تصمیم آنان خواهد داشت.

طبق اعلام این مسئول هماهنگی، زمان و چگونگی اجرای آثار این هنرمندان متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.

شایان‌ذکر است؛ کوشک به‌عنوان اولین موسسه رسمی اقامت هنری در تهران، قصد دارد هرساله این جایزه را به چهار هنرمند برجسته رشته‌های مختلف اختصاص دهد.

اقامتگاه هنری کوشک یک فضای فرهنگی و هنری است که تلاش دارد فضای مناسبی برای هنرمندان، موزه‌داران، پژوهشگران، نویسندگان و فیلم‌سازان برای برقراری گفت‌وگو و تبادل‌های بینا فرهنگی ایجاد کند.

کوشک موسسه هنری “رای‌بُن” در مفتح شمالی، پایین‌تر از مطهری، خیابان زهره، خیابان قابوس‌نامه، پلاک ۱/۶، واحد ۲ واقع شده است.

منبع خبر : هنر آنلاین