فراخوان عکس « بحران آب »

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با همکاری کمیسیون ملی یونسکو در نظر دارد، مسابقه سراسری عکس با موضوع « بحران آب» را به‌منظور بزرگداشت «روز ملی آب»  برگزار کند.

به گزارش ایسنا، قوانین شرکت در این مسابقه که ۱۲ اسفندماه ۹۴ برگزار می‌شود، برای متقاضیان به این شرح اعلام شده است:

۱- شرکت در مسابقه برای همه علاقه‌مندان آزاد است.

۲- عکس‌ها باید در منطقه جغرافیایی ایران عکسبرداری شده باشد.

۳- شرکت در مسابقه و ارسال عکس به معنای اعلام موافقت با تمام مقررات مسابقه است و تصمیم‌گیری درباره مسائل پیش‌بینی‌نشده برعهده برگزارکننده مسابقه است.

۴- عکس‌های ارسالی نباید دارای امضا، نشان، پاسپارتو، حاشیه، قاب، لگو و هرگونه نشانه تصویری باشد.

۵- ارسال اثر و شرکت در مسابقه به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌هاست.

در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، عکس ارسالی حذف می‌شود و عواقب حقوقی آن متوجه ارسال‌کننده خواهد بود.

۶- هرگونه دخل و تصرف در عکس‌ها به شکلی که اصالت عکس را مخدوش کند مجاز نیست.

۷- فایل عکس‌ها با نام و نام خانوادگی عکاس و تایپ انگلیسی و شماره عکس از X1 تا X10 نامگذاری شود مانند X1 Kaveh Farzaneh

۸- علاقه‌مندان باید عکس‌های ارسالی را با فرمت jpg ذخیره، ضلع بزرگ عکس‌ها ۱۵۰۰ پیکسل و Quality عکس‌ها را به‌صورتی انتخاب کنند که حجم هر عکس از یک مگابایت بیشتر نباشد.

۹- همراه عکس‌ها یک فایل متنی شامل محتویات نام و نام خانوادگی عکاس، نام پدر، کد ملی و شماره شناسنامه، آدرس دقیق پستی همراه کد پستی و شماره تلفن ثابت و همراه، ایمیل و علاوه بر این به ترتیب و با ذکر شماره عکس‌ها برای هر عکس، تاریخ عکس، موقعیت مکانی دقیق عکس و توضیحی مختصر برای هر عکس در فایل word ارسال شود.

۱۰- تکمیل فرم شرکت در مسابقه، الزامی و به منزله پذیرش مقررات مسابقه است.

۱۱- علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس waterphoto@iccim.ir ایمیل کنند.

۱۲- داوران عکس‌ها را به طریق دیجیتال داوری خواهند کرد. آثار آنالوگ، منوط به اسکن کردن تصاویر و ارائه فایل دیجیتالی خواهد بود.

۱۳- به‌دلیل تنوع در آثار، دبیرخانه از پذیرش مجموعه عکس معذور است، مگر آن‌که در هر کادر موضوعی متفاوت از یک سوژه به تصویر کشیده شده باشد.

۱۴- فایل دیجیتال آثار برگشت داده نخواهد شد و پس از اتمام داوری معدوم می‌گردد.

۱۵- به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه می‌یابد گواهی حضور اهدا خواهد شد.

۱۶- برگزارکننده حق استفاده از عکس‌های پذیرفته‌شده را در نشریات، مطبوعات، سایت اینترنتی، در ارتباط با این مسابقه را با ذکر نام عکاس دارد و به‌نمایش درآوردن آن‌ها در سایر مکان‌ها (با ذکر نام عکاس) را برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

۱۷ – محدودیتی در ارسال تعداد آثار وجود ندارد.

۱۸- در صورت چاپ کتاب، به تمام شرکت‌کنندگان کتاب مسابقه اهدا خواهد شد.

۱۹- شرکت‌کنندگان ملزم هستند در صورت انتخاب آثارشان، حداکثر در مدت ۲۴ ساعت پس از تماس با آن‌ها، تصاویر منتخب را با پست پیشتاز به این آدرس ارسال کنند: تهران، خیابان طالقانی، کوچه پانزده خرداد، ساختمان اسکویی، پلاک ۶، طبقه دوم، واحد ۸

فایل عکس راه‌یافته حداقل با عرض ۵۰ سانتی‌متر و با دقت DPI 300 دریافت می‌شود. عکس‌ها باید کیفیت مناسب برای چاپ در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی‌متر را داشته باشد، مسؤولیت ناشی از ارسال نشدن آثار نیز برعهده صاحب اثر خواهد بود.

هیئت داوران شامل علی قلم‌سیاه، افشین بختیار و کاوه فرزانه است

آخرین مهلت ارسال آثار، پنجشنبه ۲۵ بهمن (این تاریخ به هیچ وجه تمدید نخواهد شد) اعلام شده است. انتخاب و داوری عکس‌ها اول اسفندماه انجام می‌شود. سوم اسفندماه نیز درباره عکس‌های پذیرفته‌شده اطلاع‌رسانی می‌شود. مراسم اهدای جوایز ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ برگزار می‌شود.

براسا اعلام، به نفر اول دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰ میلیون ریال، بهنفر دوم دیپلم افتخار و مبلغ ۳۰ میلیون ریال، به نفر نفر سوم دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵ میلیون ریال اهدا می‌شود. همچنین تقدیر ویژه و دیپلم افتخار و مبلغ ۳ میلیون ریال برای نفر چهارم و تقدیر ویژه و دیپلم افتخار و مبلغ ۳ میلیون ریال برای شرکت‌کنندگان زیر ۱۸ سال در نظر گرفته شده است.

دیپلم افتخار و گواهی‌های برگزیدگان ممهور به مهر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و کمیسیون ملی یونسکو خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه مسابقه به شماره ۸۸۸۳۰۰۶۰ تماس بگیرید.

منبع خبر : تندیس مگ

به نوین‌تندیسی‌ها، امتیاز دهید... 🙂

میانگین امتیازات ۵ از ۵
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:)