به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی گالری فردا، “شیر با خط” عنوان نمایشگاهی است که در آن مهرداد فلاح آثار خود را در آن به نمایش گذاشته است. در این آثار که برگرفته از دنیایی رنگارنگ نقاشیخط‌های فلاح است، این هنرمند مجموعه‌ای جدید از آثار خود را به نمایش خواهد گذاشت. در این نمایشگاه 30 اثر از این هنرمند به نمایش درخواهد آمد که در آن‌ها هنرمند با خلق آثار هنری خود سعی دارد دنیای گذشته و تازه‌هایی برای نقاشیخط حرف تازه‌ایی در نقاشیخط بزند.

فلاح درباره این نمایشگاه نوشته است که ” میان سنت و نوآوری تضادی در کار است ، سنت می‌خواهد همه چیز همان بماند که هست، نوآوری می‌خواهد هیچ چیز آنچنان که هست نماند، با این همه، از آمیزش سنت و نوآوری است که فرهنگ، چون نمودی از زندگانی انسان آفریده می‌شود. بربنیاد سنت است که فرهنگ در طول زمان یگانه و استوار می‌ماند و در پرتو نوآوری است که فرهنگ پیش می‌رود و تکامل می‌یابد اگر سنت در کار نمی‌بود، فرهنگ همچون آب در مرداب می‌گندید ، این مطلب نیز در هنر صدق می‌کند و آثار مهرداد فلاح چنین است؛ او به خوبی توانسته سنت را با نوآوری درآمیزد.”

مهرداد فلاح  متولد سال 1354 در تهران  دارای مدرک دانشگاهی فوق دیپلم کار خود را در رشته هنر از سال 1375 آغار کرد .در صحنه‌های هنری مختلف حضور داشته که از آن جمله می‌توان به نمایشگاه‌های بین المللی و داخلی اشاره کرد وی تجربه حضور در نمایشگاه‌های بین المللی در کشورهای انگلستان- سوئیس، ایتالیا- بلاروس- قبرس- ترکیه، آمریکا (لس آنجلس) و دبی  نیز حضور در نمایشگاه‌های داخلی در گالری‌های مژده، ارت سنتر، گلستان، ماه، آریا، سیحون، هنرستان هنرهای زیبای تهران، خانه هنرمندان، انجمن هنرمندان نقاش، گالری شمس، گالری شیرازی، گالری 66 تهران، گالری نیوان، یادبود عربعلی مژده (فرهنگسرای صبا)، جشنواره بین المللی فجر، دو دوره جشنواره محتشم، خیریه دهش‌پور، خیریه حمایت از کودکان بی سرپرست، گالری فریا را در کارنامه خود دارد. فلاح همچنین آثارش را با فروش در حراج‌هایی مانند حراج بنیاد در لس آنجلس، حراج ملی تهران  و حراج آثار گوهران به نمایش گذاشته است.

این نمایشگاه از هشتم روز بهمن تا چهاردهم این ماه در گالری فردا برپا شده است و علاقه مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت 16 تا 20 به گالری فردا واقع در خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی 6، پلاک دو واحد 2 مراجعه کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با تلفن 86072602 تماس بگیرند.

منبع  www.honaronline.com